Mintis apmąstymui

Svamis apie visuomenės lygybę

Dabar dažnai girdite kalbant apie visuomenės lygybę (samanatva). Teigiama, kad visi žmonės lygūs. Tačiau toks teiginys yra klaidingas, nes žmonės, pavyzdžiui – tėvai ir vaikai, skiriasi. Žmonės nėra vienodi – kai vieni džiaugiasi, kiti liūdi! Alkio ar džiaugsmo negalima išmatuoti vienodai! Žinoma, visi turi teisę į meilę, empatiją ir Dievo malonę. Ligoninėje gauti vaistų turi teisę visi, tačiau vienam ligoniui negalima duoti to, kas skiriama kitam! Negalima tų pačių vaistų išdalyti visiems vienodai! Kiekvienas ligonis turi gauti tuos vaistus, kurie jį išgydytų būtent nuo jo ligos. Žinau, kad žmogus kovoja dėl lygybės todėl, kad siekia laimės! Deja, beveik visur pasaulyje žmonės ieško laimės, sukdami į netinkamus kelius arba rinkdamiesi trumpiausią kelią. Pasakysiu jums štai ką – jei nekeisite savo elgesio ir visų kasdienio gyvenimo veiksmų, laimės nepatirsite. Elgesys (pravartna) yra svarbiausias dalykas! Tikrąją lygybę pasieksite tada, kai visose būtybėse atpažinsite Vienį ir gerbsite kiekvieną kaip Dievo apraišką.

Satja Sai Baba, 1964 11 23

Brangūs broliai ir seserys,

Tarptautinė Šri Satjos Sai organizacija (TŠSSO)  išleido knygelę apie Gāyatrī mantrą.

Gāyatrī mantra – tai visuotinė malda, išsaugota Vedose, seniausiuose žmonijos šventraščiuose.
Atsakymus apie Gāyatrī mantrą į visus šioje knygelėje pateiktus klausimus davė Pats Bhagavanas Šri Satja Sai Baba.

Satja Sai Baba atsakymai į klausimus apie Gāyatrī mantrą

Satja Sai – Amžinasis Palydovas
2023, v 2, 12

Kalėdinio numerio redakcijos straipsnis lietuviškai

Dievo pasiuntiniai.
Sekant Viešpaties Jėzaus pėdomis
Viešpats, neturintis vardo, formos, savybių, laiko, erdvės ir priežastinio ryšio, įsikūnija per amžių amžius, kai smunka dora ir auga blogis. Dievas padeda atkurti Dharmą (teisingą elgesį, dorą) ir pašalina blogį puoselėdamas gėrį. Kai Dievo garbinimo šventyklos tapo verslo vietomis, o žmonės sekė tik Šventojo Rašto raide, o ne dvasia, Viešpats Jėzus įsikūnijo, kad išmokytų žmones meilės, tarnystės ir aukojimosi. Jo mokymas neapsiribojo pasirinkta mokinių grupe …  Skaityti toliau

Svamio laiškai “Devyni perlai” 

Svamis yra pasakęs daugybę nuostabių kalbų, dažnai vienu metu kreipdamasis į tūkstančius klausytojų. Negana to, Jis rado laiko dalyti patarimus pavieniams žmonėms, poroms ir mažoms grupelėmis, rašydamas jiems asmeninius laiškus. Šie devyni laiškai leidžia mums patirti Jo vadovavimo skonį ir suprasti, kad ta pati asmeninė mūsų Guru išmintis bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje gali pasiekti kiekvieną žmogų.

Skaityti toliau

Skaityti
Nauja knyga

Satja Sai Baba, Amžinosios išminties srautas
( Jnana Vahini )

Knygoje Satja Sai Baba atskleidžia dievišką individualios sielos prigimtį ir būdus ją suvokti.

Antras lietuviškas leidimas, 2023, leidykla Satja.

Skaityti ištrauką

Dokumentinis filmas apie Satja Sai Babą

Dėl „tarpininkų“ ir „subtiliųjų formų“, kurie teigia atstovaujantys Šri Satjai Sai Babai

Tarptautinė Satjos Sai organizacija (TSSO), Šri Satjos Sai centrinis trestas  (ŠSSCT) ir Šri Satjos Sai sevos organizacija (ŠSSSO) buvo įkurtos ir puoselėtos Paties Bhagavano, Jis Pats joms vadovavo. Šios organizacijos griežtai laikosi Jo nubrėžtų gairių, kurios apibendrintai pateikiamos žemiau:

Skaityti toliau

  1. TSSO, ŠSSCT ir ŠSSSO neturi nieko bendra ir niekaip nesusijusios su veikla, vykstančia Mudenahalyje, nei su Šri Satjos Sai Sarasvatės trestu.
  2.  Daugelyje Savo dieviškų kalbų Bhagavanas aiškiai pareiškia, kad Jis nekalba per jokį asmenį ar tarpininką. Mudenahalio grupė teigia, esą Bhagavanas naudojasi Jam atstovaujančiu „tarpininku“.
  3. Bhagavanas aiškiai uždraudė prašinėti lėšų bet kokiems projektams iš sekėjų ir plačiosios visuomenės. Visi Bhagavano vadovaujami projektai buvo užbaigti nerenkant jokių lėšų. TSSO, ŠSSCT ir ŠSSSO laikosi šio dieviško įsakymo.

Norintiems sužinoti plačiau, siūlome šiuos šaltinius:

Prašome atidžiai išstudijuoti aukščiau išvardytą medžiagą. Raginame visus narius ir TSSO vadovus sutelkti dėmesį į Bhagavano pradėtus darbus ir nesiblaškyti kreipiant dėmesį į trestus ir veiklas, kurios remiasi tarpininkais ir „subtiliaisiais pavidalais“.

Skirkime savo gyvenimą dieviškajai misijai ir tarnaukime Jam visa širdimi, protu, siela ir visomis jėgomis.

TarptautinėsSatjos Sai organizacijos

Prašančio Taryba

2015 m. kovas